signalizacne naramky

Tie budú okrem volania pacienta o pomoc signalizovať aj to, ak pacient napríklad spadne. Detektor, ktorý má pacient na ruke, sám vyhodnotí pád a vyšle personálu alarm.

Na neurologickom oddelení Kysuckej nemocnice v Čadci v súčasnoti testujú nové signalizačné zariadenie. „Každý pacient má svoj náramok a v prípade potreby si ním môže privolať na pomoc personál nemocnice. Volanie od pacienta sa signalizuje pípaním a vibráciami na jednotke podobnej mobilu a na displeji sa zobrazujú informácie o pacientovi,“ informoval riaditeľ čadčianskej nemocnice Martin Šenfeld. Zariadenie je pre pacienta jednoduché, odolné a vodotesné. Oproti doterajšiemu signalizačnému zariadeniu má veľa výhod. „Nemá žiadnu centrálnu ústredňu, je bezdrôtový, odpadajú prašné a hlučné inštalačné práce, v náramku sa nachádza batéria, ktorá vydrží 7 – 10 rokov, prenosný prijímač, ktorý má personál pri sebe sa nabíja ako mobil, systém pracuje vo vyhradenom pásme, neruší iné zariadenia a ani prístroje a nadôvažok je systém rozšírený aj o detektor pádu. V prípade, ak by pacient spadol, detektor sám vyhodnotí pád a vyšle personálu alarm,“ vymenoval Šenfeld.

Nový systém signalizačného zariadenia kúpilo občianske združenie Naša nemocnica v Čadci. Získalo naň peniaze z vypracovaných projektov. Stálo 3960 eur.

„Ak sa spomínaný systém na oddelení osvedčí, plánujeme ho postupne zaviesť na všetky naše lôžkové oddelenia, a tým zlepšiť komfort a bezpečnosť našich pacientov,“ dodal riaditeľ. -