Aktuálne správy

2Štát uvažuje o oddlžovaní nemocníc. Zo štátnych finančných rezerv plánuje na to vyčleniť 585 miliónov eur. Okrem štátnych by sa to malo týkať aj neštátnych nemocníc.

ČADCA. Do posledného oddlžovania boli zaradené len štátne nemocnice.

1O tom, že pobyt v nemocnici je náročnou životnou skúškou pre každého, kto sa tam ocitne, niet pochýb. Pacientom dokáže takéto chvíle uľahčiť množstvo „drobností“. V minulosti sa napríklad sťažovali na okná, cez ktoré v lete prenikala do izieb horúčava.

01Novovybudované ÁTRIUM bude slúžiť ako oddychová zóna nielen pre pacientov, ale aj ostatných, ktorí navštívia našu nemocnicu.

DSCF58051V Kysuckej nemocnici sa rozhodli vybudovať pre pacientov oddychovú zónu v podobe átria. V nedeľu ho slávnostne otvorili, pričom odhalili aj 2,5 metra vysokú sochu archanjela Gabriela.

V našej nemocnici dokončujeme práce na vybudovaní oddychovej zóny pre pacientov (átrium pri hlavnom vchode do chirurgického pavilónu).

Zdevastované priestory postupne meníme na nové krásne prostredie, ktoré chceme ponúknuť našim pacientom a návštevníkom nemocnice. Celá rekonštrukcia tohto parku bola riešená tak, aby nezaťažila rozpočet našej nemocnice (sponzorsky a brigádnickými aktivitami). Verím, že vás náš nový oddychový park oslovi a bude sa vám páčiť.

Pri tejto príležitosti mi dovoľte vás pozvať na slávnostnú svätú omšu s požehnaním týchto priestorov, ktorá sa bude konať v nedeľu 9. Júla o 10.30 hod v priestoroch átria.

Martin Šenfeld, riaditeľ KNsP Čadca

NemocnicaV Kysuckej nemocnici v Čadci sa rozhodli riešiť nespokojnosť pacientov so sociálnymi zariadeniami na oddeleniach.

ČADCA. Nemocnica v Čadci sa rozhodla pre náročnú rekonštrukciu sociálnych zariadení na oddeleniach.

vrtulnikRozsiahle infarkty myokardu, cievne mozgové príhody či ťažké úrazy a popáleniny. Tieto diagnózy sú najčastejšie pri prevoze pacientov z Kysuckej nemocnice záchranárskym vrtuľníkom na špecializované pracoviská.

ČADCA. Od vybudovania heliportu v októbri 2013 zasahoval záchranársky vrtuľník takmer dvestokrát. Išlo najmä o transporty pacientov s akútnym infarktom myokardu, cievnou mozgovou príhodou a závažnými popáleninami na vyššie pracoviská.„Do našej nemocnice zasa privážali pacientov s úrazmi, ktoré utrpeli pri športových aktivitách, práci v lese

8Kysucká nemocnica zrekonštruuje zo župných peňazí hygienické zariadenia, Spojená škola v Kysuckom Novom Meste sa zasa dočká úpravy ihriska či zateplenia internátu.

ČADCA. Druhá úprava zvýšila župný rozpočet o 26 125 796 eur. „Vlani sme hospodárili veľmi úspešne, z prebytku môžeme teda rozdeliť milióny eur do rozvoja regiónov. Ide predovšetkým o župné cesty, ktoré katastrofálne zasiahla zima. Zároveň investujeme do zdravotníctva, pokračovať budeme tiež s modernizáciou stredných škôl i domovov sociálnych služieb,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár.