Aktuálne správy

DSCF7322Čakanie pred ambulanciami v Kysuckej nemocnici, ktoré mnohí pacienti označujú za poriadnu „skúšku nervov“, by najnovšie mal odbúrať elektronický vyvolávací systém.

Čadca. Sťažnostiam pacientov na čakacie doby v Kysuckej nemocnici nebolo konca. „Dlho sme zvažovali, ako tento problém vyriešiť. Nakoniec sme sa rozhodli inštalovať pred naše ambulancie elektronický vyvolávací systém,“ hovorí riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld.

Pri dvoch vchodoch do poliklinických častí a jednom v chirurgickom pavilóne  umiestnili tri kiosky, ktoré budú vydávať pacientom poradové číslo pre ambulanciu, ktorú potrebujú navštíviť.

heliportRozsiahle infarkty myokardu a cievne mozgové príhody .Tieto diagnózy boli najčastejšie pri prevoze pacientov z Kysuckej nemocnice záchranárskym vrtuľníkom na špecializované pracoviská.

Magnet rezonanciaKysucká nemocnica pracuje na tom, aby čo najskôr mali pacienti k dispozícii magnetickú rezonanciu. Momentálne musia totiž za týmto vyšetrením cestovať do okolitých miest.

rebeka jurcikovaPrvým dieťaťom, ktoré sa narodilo v pôrodnici Kysuckej nemocnice v Čadci bola Rebeka Jurčíková z Lutíš.

Prišla na svet 1. januára o 1. hodine 21. minúte. 26 - ročná mamička Katarína a jej manžel Radoslav mali veľkú radosť z prvej dcérky, lebo manželmi sa stali iba minulý rok. Aj keď sú z okresu Žilina, pôrodnicu v Čadci si vybrali pretože mali veľmi dobré referencie od svojich príbuzných.

Snímka: Alojz Stráňava

1Len prednedávnom pribudol v Kysuckej nemocnici nový urgentný príjem. Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld už vtedy avízoval, že sa bude snažiť o to, aby v Čadci pribudlo pracovisko magnetickej rezonancie. V súčasnosti to vyzerá tak, že by to mohlo vyjsť. Nemocnica má prísľub aj od ministra zdravotníctva.

MagnetKysucká nemocnica dlhý čas usilovala o čo najrýchlejšie sprevádzkovanie magnetickej rezonancie. Pacienti musia totiž za týmto vyšetrením cestovať do okolitých miest. Už čoskoro by mohlo byť ich trápeniu koniec.

1aV dome kultúry sa v dňoch 21. a 22. septembra zišli odborníci z viacerých krajín a venovali sa intenzívnej medicíne.

ČADCA. Už 25. ročník si zapísali Hálkove dni na Kysuciach. Čadčiansky kultúrny dom vo štvrtok a v piatok 21. a 22. septembra zaplnili lekári. Kysucká nemocnica v Čadci tam spoluorganizovala tradičné podujatie, ktoré sa tento rok venovalo intenzívnej medicíne.