Aktuálne správy

1Kysucká nemocnica v Čadci sa usiluje o čo najrýchlejšie sprevádzkovanie magnetickej rezonancie. Pacienti musia za týmto vyšetrením cestovať do okolitých miest. Situácia je viac než vážna.

Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, na základe rozhodnutí MZ SR č.: S08275-2018-ONAPP-2, S08276-2018-ONAPP-2 zo dňa 19.06.2018, bude dočasne  od 1. júla prevádzkovať ambulanciu pevnej ambulantnej pohotovostnej služby  pre dospelých a ambulanciu pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast.

Ambulantné pohotovostné služby pre dospelých a taktiež i pre deti a dorast ostávajú v doterajších priestoroch. Pôvodný názov Lekárska služba prvej pomoci sa na základe novely zákona mení na Ambulantnú pohotovostnú službu (APS).

Ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby poskytuje zdravotnú starostlivosť pre pacientov v pracovných dňoch od 16.00 hod. do 22.00 hod., cez víkendy a sviatky od 7.00 hod. do 22.00 hod.

Peticia MR KNsP Cadca

Pred nedávnom som Vám poslal informáciu, že predstavenstvo najväčšej poisťovne by malo na svojom zasadnutí rozhodnúť o našich opakovaných žiadostiach o predbežné zazmluvnenie prístroja na magnetickú rezonanciu. Žiaľ, napriek prísľubu člena predstavenstva, že tento materiál bude prerokovaný, nestalo sa tak a nestalo sa tak ani na ďalšom predstavenstve, ani nebol predložený. 

sestryRegionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Čadci v spolupráci s Kysuckou nemocnicou s poliklinikou Čadca, chirurgickým oddelením a úsekom klinickej biochémie oddelenia laboratórnej medicíny usporiadali dňa 30.05.2018 odborný seminár sestier a pôrodných asistentiek.

Seminár bol zameraný na ošetrovanie pacientov s chirurgickými problémami a na zápalové markery v nemocničnej praxi. Odborného semináru sa zúčastnil aj riaditeľ Ing. Martin Šenfeld, MBA, ktorý pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier udelil za Kysuckú nemocnicu s poliklinikou Čadca ďakovné listy štyrom sestrám. Nominoval ich kolektív spolupracovníkov pod vedením vedúcich sestier oddelení a schvaľovala päťčlenná komisia.

 

 

magMinisterstvo zdravotníctva už vyhlásilo verejnú súťaž a tak je možné, že trápeniu pacientov z Kysúc, ktorí potrebujú magnetickú rezonanciu, by mohol byť koniec. V súčasnosti musia za vyšetrením cestovať do okolitých miest.

ČADCA. Kysucká nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť pre okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto, čo predstavuje spádovú oblasť takmer 130-tisíc obyvateľov.

DSCF7322Čakanie pred ambulanciami v Kysuckej nemocnici, ktoré mnohí pacienti označujú za poriadnu „skúšku nervov“, by najnovšie mal odbúrať elektronický vyvolávací systém.

Čadca. Sťažnostiam pacientov na čakacie doby v Kysuckej nemocnici nebolo konca. „Dlho sme zvažovali, ako tento problém vyriešiť. Nakoniec sme sa rozhodli inštalovať pred naše ambulancie elektronický vyvolávací systém,“ hovorí riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld.

Pri dvoch vchodoch do poliklinických častí a jednom v chirurgickom pavilóne  umiestnili tri kiosky, ktoré budú vydávať pacientom poradové číslo pre ambulanciu, ktorú potrebujú navštíviť.

heliportRozsiahle infarkty myokardu a cievne mozgové príhody .Tieto diagnózy boli najčastejšie pri prevoze pacientov z Kysuckej nemocnice záchranárskym vrtuľníkom na špecializované pracoviská.