1O tom, že pobyt v nemocnici je náročnou životnou skúškou pre každého, kto sa tam ocitne, niet pochýb. Pacientom dokáže takéto chvíle uľahčiť množstvo „drobností“. V minulosti sa napríklad sťažovali na okná, cez ktoré v lete prenikala do izieb horúčava.

ČADCA. Za „pracovné“ možno označiť toto leto v Kysuckej nemocnici, pričom v tomto prípade nejde výlučne o aktivitu lekárov. „Chceme ho využiť na výmenu okien v internistickom pavilóne. Pokúšali sme sa problém riešiť postupne už v minulosti, ale nemali sme dostatok finančných prostriedkov na celkové riešenie,“ informuje riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld. Ako vraví, veľmi sa teší, sú vo fáze ukončenia verejného obstarávania na kompletnú výmenu v celej budove. Konkrétne pôjde o paliatívne, oddelenie dlhodobo chorých, neurologické, interné I aj II, detské oddelenie, tiež dom ošetrovacej starostlivosti.

„To že je to veľmi potrebná investícia, potvrdzuje aj spätná väzba od našich pacientov, ktorú sa od nich snažíme pravidelne získavať formou dotazníkov.

IVETA HAŽÍKOVÁ

V Kysuckej nemocnici je toto leto v znamení viacerých úprav v prospech oddelení, predovšetkým však pacientov.