Bielik1


Primár:

MUDr. Tibor Bielik, PhD.

Zástupca primára:

MUDr. Ján Rehák

Vedúca sestra:

Bc. Marcela Bugáňová

Lekári:

MUDr. Martin Rehák
MUDr. Stanislav Kováč
MUDr. Miroslava Bieliková
MUDr. Tatiana Kulkovská
MUDr. Dominika Vlčáková
MUDr. Viliam Martinček

 

Počet lôžok:

50 z toho 5 JIS

Umiestnenie:

5. poschodie chirurgický pavilón

- pôrodnícke oddelenie

4. poschodie chirurgický pavilón

- gynekologické oddelenie a JIS

Kontakt:

primár:

041/46 04 511

e-mail:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

zástupca primára:

041/ 46 04 459

vedúca sestra:

041/46 04 588

e-mail:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

sekretariát oddelenia:

041/46 04 463

e-mail:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Na oddelení poskytujeme komplexnú zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu koncepcie gynekológie a pôrodníctva nielen pre spádovú oblasť Kysúc, ale aj pre pacientky z iných regiónov. V zrekonštruovaných priestoroch gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia majú pacientky a nastávajúce mamičky náležitú starostlivosť.

Lôžková časť má 45 postelí a 5 postelí je umiestnených na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Štandardné izby v počte 13, sú dvoj- a trojlôžkové. Tri izby sú nadštandardné s možnosťou ubytovania partnera. Izby sú bytového typu, vybavené plávajúcimi podlahami, sociálnymi zariadeniami so sprchou, s televíziou, ozvučením, CD prehrávačom a na celom oddelení sa nachádza bezdrôtové pripojenie na internet - WIFI. Je poskytnutá možnosť prehliadky oddelenia. Záujemkyne sa môžu prihlásiť u zodpovednej osoby Mgr. M. Kopasovej, vedúcej sestry PA.

V rámci predpôrodnej prípravy oddelenie organizuje pre rodičky psychoprofylaktickú prípravu na pôrod a  to od 30. týždňa tehotnosti alebo od 20. tehotenského týždňa. Kurzy prebiehajú každý utorok v čase od 14.00 – 16.00 hod. a od 16.00 hod. prebieha príprava v 20. tehotenskom týždni. Uvedený kurz vedú pôrodné asistentky Jozefína Kotulová a Anna Šurinová, na ktoré sa môžu mamičky obrátiť so svojimi otázkami a požiadavkami.
Kontakt: 041 46 04 469, 041 46 04 514, 041 46 04 514
e- mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Na pôrodnej sále sú dva nadštandardné boxy, s možnosťou prítomnosti partnera, event. inej blízkej osoby, pri pôrode. Pôrod prebieha na klasickej pôrodníckej posteli a polohovateľnom lôžku. Na tlmenie pôrodných bolestí je k dispozícii sprcha, fitlopta, hudba, EDA (epidurálna anestézia), ENTONOX (rajský plyn) – inhalačná analgézia pri pôrode, medikamenty. Pri nekomplikovanom priebehu pôrodu je kontakt matky s dieťaťom možný počas celých dvoch hodín ich sledovania na pôrodnej sále. O odber pupočníkovej krvi je možné požiadať svojho gynekológa, alebo sa mamička môže rozhodnúť aj tesne pred pôrodom na pôrodnej sále.

Oddelenie gynekológie ponúka taktiež niekoľko nových operačných techník, ktoré by mali byť v spádovej oblasti 126-tisíc obyvateľov samozrejmosťou. Stále rozširujeme spektrum laparoskopických operácií - vrátané laparoskopických hysterektómií (vybratie maternice), kde nie je potrebný rez na bruchu, čo je pre pacientky v rámci rekonvalescencie benefitom. V súčasnosti vykonávame všetky bežné operačné výkony do 14 - tich pracovných dní od objednania. Snažíme sa o profesionálny, empatický prístup k pacientkam.

>>> Informácie pre mamičky