gynekologicko porodnicke oddelenie m

041/ 46 04 459

vedúca sestra:

sekretariát oddelenia:

Na oddelení poskytujeme komplexnú zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu koncepcie gynekológie a pôrodníctva nielen pre spádovú oblasť Kysúc, ale aj pre pacientky z iných regiónov. V zrekonštruovaných priestoroch gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia majú pacientky a nastávajúce mamičky náležitú starostlivosť.

Lôžková časť má 45 postelí a 5 postelí je umiestnených na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Štandardné izby v počte 13, sú dvoj- a trojlôžkové. Tri izby sú nadštandardné s možnosťou ubytovania partnera. Izby sú bytového typu, vybavené plávajúcimi podlahami, sociálnymi zariadeniami so sprchou, s televíziou, ozvučením, CD prehrávačom a na celom oddelení sa nachádza bezdrôtové pripojenie na internet - WIFI. Je poskytnutá možnosť prehliadky oddelenia. Záujemkyne sa môžu prihlásiť u zodpovednej osoby Bc. J. Barancovej, vedúcej sestry.

V rámci predpôrodnej prípravy oddelenie organizuje pre rodičky psychoprofylaktickú prípravu. Kurz psychofyzickej prípravy od 25. do 30. týždňa tehotnosti prebieha každý utorok od 16.00 hod. do 18.00 hod., na ktorý nadväzuje kurz od 30. do 40.tehotenského týždňa v čase od 14.00 – 16.00 hod. Uvedený kurz vedie erudovaná pôrodná asistentka Mgr. J. Ďuranová, na ktorú sa môžu mamičky obrátiť so svojimi otázkami a požiadavkami, telefón: 0904 393 263, e- mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Na pôrodnej sále sú dva nadštandardné boxy, s možnosťou prítomnosti partnera, event. inej blízkej osoby, pri pôrode. Pôrod prebieha na klasickej pôrodníckej posteli a polohovateľnom lôžku. Na tlmenie pôrodných bolestí je k dispozícii sprcha, fitlopta, hudba, EDA (epidurálna anestézia), ENTONOX (rajský plyn) – inhalačná analgézia pri pôrode, medikamenty. Pri nekomplikovanom priebehu pôrodu je kontakt matky s dieťaťom možný počas celých dvoch hodín ich sledovania na pôrodnej sále. O odber pupočníkovej krvi je možné požiadať svojho gynekológa, alebo sa mamička môže rozhodnúť aj tesne pred pôrodom na pôrodnej sále.

Oddelenie gynekológie ponúka taktiež niekoľko nových operačných techník, ktoré by mali byť v spádovej oblasti 126-tisíc obyvateľov samozrejmosťou. Stále rozširujeme spektrum laparoskopických operácií - vrátané laparoskopických hysterektómií (vybratie maternice), kde nie je potrebný rez na bruchu, čo je pre pacientky v rámci rekonvalescencie benefitom. V súčasnosti vykonávame všetky bežné operačné výkony do 14 - tich pracovných dní od objednania. Snažíme sa o profesionálny, empatický prístup k pacientkám.

>>> Informácie pre mamičky