DSCF7322Čakanie pred ambulanciami v Kysuckej nemocnici, ktoré mnohí pacienti označujú za poriadnu „skúšku nervov“, by najnovšie mal odbúrať elektronický vyvolávací systém.

Čadca. Sťažnostiam pacientov na čakacie doby v Kysuckej nemocnici nebolo konca. „Dlho sme zvažovali, ako tento problém vyriešiť. Nakoniec sme sa rozhodli inštalovať pred naše ambulancie elektronický vyvolávací systém,“ hovorí riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld.

Pri dvoch vchodoch do poliklinických častí a jednom v chirurgickom pavilóne  umiestnili tri kiosky, ktoré budú vydávať pacientom poradové číslo pre ambulanciu, ktorú potrebujú navštíviť.

Riaditeľ upozorňuje, že ide len o tie,  ktoré prevádzkuje nemocnica. Napríklad  ambulanciu cievnej chirurgie, internú (MUDr. Kašíková), hematologickú, OAIM, dermatovenerologickú (MUDr. Prívarová), otorinolaryngologickú (MUDr. Žársky) či gastroeneterologickú.

Nad týmito umiestnia digitálny displej, ktorý bude ukazovať aktuálne poradie. „Týmto zabezpečíme aj anonymitu pacientov, ktorí sa už nebudú zapisovať do zoznamov, ani nezaznie ich priezvisko, ale iba aktuálne číslo,“ vysvetľuje.

Tento vyvolávací systém dáva možnosť vzdialenej kontroly cez internet. Pacient sa môže vzdialiť z areálu a vybaviť si iné záležitosti, a tak zmysluplnejšie využiť svoj čas, kým sa dostane na rad.

„Prostredníctvom svojho mobilu alebo počítača sa môže prihlásiť na našu webovú stránku, kde si môže skontrolovať svoje poradie a dostaviť sa v potrebný čas pred ambulanciu.  Pre tých, ktorí sú menej zruční v týchto technických záležitostiach, sme pripravili možnosť kontroly poradia v našom hlavnom bufete, kde na digitálnom displeji majú možnosť sledovať vývoj na jednotlivých ambulanciách,“ hovorí.

Od nového systému si sľubujú aj to, že pacienti nebudú musieť prísť do čakárni už v skorých ranných hodinách, keďže si poradové lístky môžu vybrať až na troch miestach. Na automatoch nastavia prijateľný čas na ich vydávanie.

Celý systém plánujú spustiť po Veľkej noci okolo 4. -  5. apríla.  „Počas prvých dní zabezpečíme k vyvolávacím automatom personál, aby nedochádzalo k nedorozumeniam,“ dodal riaditeľ.

(IH)