1 nemNa niektorých oddeleniach boli už nevyhovujúce toalety. Našli sa aj také, ktoré slúžili spoločne pre mužov a ženy.

Tento rok je pre Kysuckú nemocnicu čo sa týka rekonštrukcií mimoriadne úspešný. Momentálne sa prerába celé oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny. Aj v uplynulých dňoch sa tam intenzívne pracovalo. Podľa vyjadrenia riaditeľa Martina Šenfelda práce ukončia v priebehu októbra – novembra. V pláne je rekonštrukcia sociálnych zariadení v novom lôžkovom pavilóne, kde sídlia interné oddelenia I,II, detské, neurologické a paliatívne oddelenie, tiež ODCH. Tento rok tam prerobia jedno krídlo.

„V týchto dňoch sa preberá stavenisko. Na spomínaných oddeleniach boli už nevyhovujúce toalety. Našli sa aj také, ktoré slúžili spoločne pre mužov a ženy, čo je už v dnešnej dobe neprijateľné,“ konštatuje. Zrekonštruuje sa kanalizácia, ktorá nespĺňa parametre, vymenia podlahy, sanita, rozvody, súčasťou je bezbariérový prístup. Práce chcú stihnúť do konca roka. Momentálne je nemocnica pred spustením súťaže na rekonštrukciu JIS-ky úrazovej chirurgie. Plánujú s ňou začať ešte tento rok.

Iveta Hažíková