oddelenie urazovej chirurgie m

zástupca primára:

vedúca sestra:

sekretariát oddelenia:

Poskytujeme zdravotnú starostlivosť v odbore úrazová chirurgia pre spádové územie okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto.

Zabezpečujeme komplexnú zdravotnú starostlivosť o úrazové a poúrazové stavy s výnimkou spondylochirurgie. Máme dostatočné personálne a technické zabezpečenie pre operácie celého pohybového systému najnovšími materiálmi a technikami.

Prevádzka ošetrovacích jednotiek je nepretržitá, organizovaná tak, že chorým poskytujeme potrebnú lekársku starostlivosť a komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť formou ošetrovateľského procesu nepretržite.

Pracuje sa na dvoch moderných operačných sálach. Pri operáciách sa používajú najmodernejšie implantáty na liečbu zlomenín, ako
sú vnútrodreňové klince (pre liečbu zlomenín predkolenia, stehnovej a ramennej kosti a predlaktia), dlahové systémy (pre operácie dlhých kosti a hlavne riešenie vnútrokĺbnych zlomenín členka, kolena, bedrového kĺbu, zápästia, lakťového kĺbu, ramenného kĺbu).

Komplexne sú riešené zlomeniny v bedrovom kĺbe od rôznych klincov až po úplné náhrady bedrového kĺbu (cementované, hybridné, necementované). Lekármi oddelenia sú vykonávané artroskopické operácie kolena, či už ako samostatný operačný výkon v kolene, alebo ako súčasť liečby zlomenín stehnovej kosti alebo predkolenia (artroskopicky asistované osteosyntézy).
Taktiež ošetrujeme pacientov so zle sa hojacimi ranami systémom Vivano (podtlakovo kontrolované hojenie rán), ktorý umožňuje rýchle a bezproblémové zhojenie rán, pretože tieto v minulosti neraz viedli k závažným komplikáciám. Následné kožné defekty sa riešia plastikou kože pomocou kožných štepov, ktoré sa odoberú elektrodermatómom.

Neoddeliteľnou súčasťou oddelenia je jednotka intenzívnej starostlivosti, kde sústreďujeme pacientov po ťažkých úrazoch, operáciách a všetkých, ktorí si vyžadujú intenzívnu starostlivosť a monitoring vitálnych funkcií. Pre vysoký výskyt kraniocerebrálnych poranení u pacientov máme vyčlenené osobitné lôžka.

Oddelenie úrazovej chirurgie je zaradené hlavným odborníkom MZ SR v úrazovej chirurgii medzi pracoviská, ktoré môžu implantovať TEP bedrového kĺbu s používaním TEP cementovaných, necementovaných a hybridných implantátov.

Cenník zdravotných výkonov a služieb, pri ktorých možno požadovať úhradu (k nahliadnutiu tu).

.